Ο παίκτης του ΠΑΟΚ, Εβγέν Σακχόφ, (αριστερά) με τον συμπαίκτη του Δημήτρη Πέλκα (κρατά το κεφάλι του) έπειτα από μία χαμένη ευκαιρία στο ματς | ΑΠΕ-ΜΠΕ/Pixel/ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ
Επικαιρότητα

Europa League: H Βίντι νίκησε άνετα (0-2) τον ΠΑΟΚ

Αυτή τη φορά ο ΠΑΟΚ δεν γλίτωσε και, κάνοντας μία ακόμη κακή εμφάνιση, γνώρισε δεύτερη εντός έδρας ήττα στο Europa League με την πρόκριση να δυσκολεύει
Protagon Team

Εδώ και αρκετό καιρό ο ΠΑΟΚ δεν έπαιζε καλά, αλλά έβρισκε τον τρόπο να κερδίζει τα παιχνίδια κι έτσι έφτασε στο 7χ7 στο ελληνικό πρωτάθλημα, αλλά το βράδυ της Πέμπτης η Βίντι τον τιμώρησε σκληρά.

Οι Ούγγροι παρουσιάστηκαν με το γνωστό μαχητικό τους στιλ, που είχαμε δει και στα παιχνίδια με την ΑΕΚ, μόνο που ο ΠΑΟΚ ουσιαστικά δεν μπήκε ποτέ στο ματς…

Κι όταν ο κορυφαίος παίκτης του φέτος, ο ισπανός στόπερ, Κρέσπο, έκανε ένα παιδικό λάθος αφήνοντας την μπάλα να περάσει για να καταλήξει άουτ, αλλά ο Νεγκό πρόλαβε και τη γύρισε ο Χούστι για το 0-1, ήρθε το πρώτο σοκ.

Μόνο που ο Δικέφαλος δεν μπόρεσε να βγάλει αντίδραση και στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ο Στοπίρα με κεφαλιά μετά από κόρνερ πέτυχε το 0-2.

Ο Λουτσέσκου έριξε στο ματς Πρίγιοβιτς, Ουάρντα, Μπίσεσβαρ, ο ΠΑΟΚ αναλώθηκε σε μια ανούσια υπεροχή κάνοντας ουσιαστικά μια φάση με τον Βαρέλα στο 83′, ενώ αντιθέτως η Βίντι ήταν πιο επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις της με το τελικό σκορ να μην αλλάζει…